Minu käest küsitakse tihti, milliste mõõtudega võiks olla beebitekk. Enamasti on tegu kingitusega kas vastsündinule või vähemalt alla pooleaastasele pisikesele nupsikule, kelle puhul on raske uskuda, et ta peagi, isegi väga ruttu kasvab suureks:). Mäletan, et kussutasin oma poissi ühes armsas tekikeses, mille sisse ta võis uppuda. Peagi sai seda talle pigem nurkapidi peale tõmmata ja nüüd sobib see ainult nukkudele (mõõtsin täna ära, selle küljepikkus on 75 cm). Sõltub muidugi kasutamisest, aga üldjuhul kestab üks lapitekk vähemalt 10 aastat. Kas ja mis funktsioon võiks tal lapse jaoks selle aja jooksul olla?
Lähtun oma soovitustes sellest, et õmblen pigem õhukesepoolseid tekke (vatiini paksus 120 g/m2), mis on mõeldud eelkõige teki all magamiseks või "enda ümber keeramiseks". On olemas ka paksud mängutekid titadele, kes veel ei rooma. Oma kogemusest aga mõtlen, et sellist ühe koha peal lamamise-käputamise iga oli meie lastel kõige rohkem 1-2 kuud. Peale seda ei püsinud nad enam ühelgi lamamisalusel, ükskõik kui suur see oli. Mänguteki all aga magada on äkki veidi ebamugav, sest see on oma paksuse tõttu pigem jäik. Seetõttu ei tundu need mulle eriti praktilised ja ma pole neid õmmelnud. Samuti on hoopis teine lugu voodikatetega, mis tehakse ennekõike konkreetse voodi mõõtude järgi. Igaühel on omad eelistused ja on lihtsalt tähtis, et klient saaks teha teadliku valiku.
Niisiis, mida ootate beebitekilt?
Kaisukas lapsele: see on tema armas asi, mis käib kaasas turvahällis, reisidel, autos, diivanil. Selle sisse saab lasteaia vanuses mässida nukke, mängida kodu. Koolieas ilmselt tasuks emal see tekk panna armsate asjade karpi ja niiöelda kinkida tagasi omanikule siis, kui too ise saab esimest korda lapsevanemaks. Sellise tekikese lühem küljemõõt võib olla juba 75-80 cm. Alla selle vist ei saa, siis oleks tegu juba sirgelt nukutekiga:) Aga siiski, mõistlikum küljepikkus on kusagil 100 cm juures, isegi kui see tekike on ennekõike ainult armas asi.
Rebeka sai selle lapiteki omale vastsündinuna. Siin pildil peab ta kaheksandat sünnipäeva ja nagu näha, valvab tekike nüüd tema kaisukate und.
Klassikaline beebitekk: nunnu, kuid väga praktiline kingitus titale, mille all on mõnus magada vähemalt 5 esimest eluaastat. Soovitan lühema külje pikkuseks vähemalt 110 cm, pigem 120 cm. Tavaliselt teen neid tekke 120x120 cm ruuduna, aga ka ristkülikud on tegelikult toredad. Arvestades laste kasvu kiirust, pakun, et iga 10 lisasentimeetrit küljepikkust võimaldab magada teki all vähemalt 1 aasta kauem! Seetõttu on hästi sümpaatne mõõt näiteks 120x140 cm, sellest jagub kindlasti kooliajani.
Väike Robin oma nimelisel tekil, mida saab kaasa võtta vankrisse, panna toas lapsele alla, kasutada voodis.
Tekk, mis saadab last läbi terve nooruspõlve: kui see on tehtud toa järgi ehk töötab ka päevatekina, või on selle sisse õmmeldud kinkija poolt parimad mõtted, soovid, lood või tal on muu ajatu väärtus- siis tegelikult soovitan ma võtta kohe ette üheinimesetekkide standardsuurus 150x200 cm. Seda jagub kogu eluks! Vajadusel saab talle praktilisuse mõttes igast poest osta ümber standardsuuruses tekikoti. Kui alguses tundub beebi sellel kuidagi kohatult pisike, siis uskuge mind, see olukord muutub väga kiiresti, kuudega! Ei lähe kaua aega, kui seesama beebi kolib kodunt välja, alustab iseseisvat elu. Usun, et see kallis tekk on üks esimesi asju, mis ta siis kohvrisse kaasa pakib:)
Siin tekil on kujutatud selle poisi pere lugu- tema eestlasest emale on väga armas meie meri, isa aga on pärit Torino Alpidest. All paremas nurgas on väike karu, mis on tita hüüdnimi. Siin on kujutatud ajatud väärtused, parimad soovid vanematelt lapsele kaasa kogu eluks.
Sellised mõtted siis, ehk on kellelegi abiks. Igal juhul on lapitekk üks väärt ja südamlik kingitus, millest võib aastatega kujuneda perekonnareliikvia- midagi, mida pärandatakse põlvest põlve. Hea meelega aitan neid kunstiteoseid teile luua!