Cookies 🍪

This site uses cookies that need consent.

Aive & Ulvi 60+

Ma isegi ei tea, kust seekord alustada. Kuigi kõik algas nagu ikka, ühest lapitekimõttest, ei ole ma sellist fotomaterjali vist varem oma tööga seoses ekraanilt vastu vaatamas näinud.

Siin piltidel on Aive ja Ulvi, kaks hingesugulast ja maasoola. Andekad, loomingulised naised, kelle elu tõi kokku aastaid tagasi Lümandas. Ühest sai kultuurimaja juhataja ja teisest koolis kunsti- ning vene keele õpetaja. Sellest ajast saati on neil meenutada palju jagatud kunsti- ja muusikaelamusi, lõputuid pidude eeskavasid, igat sorti esinemisi alates paroodiatest ja lõpetades naiskvarteti sügavate heliliste mõtisklustega. Neil on üks veregrupp ja parajalt kuraasi. Säravad isiksused, kes kedagi ükskõikseks ei jäta, ei laval ega tavaelus. Alati üksteise jaoks olemas, sest nagu elus ikka, selguvad su tõelised sõbrad hetkedel, kui kõik nii kergesti ei lähe, kui tuleb vastu võtta tõsiseid otsuseid või kohaneda ootamatute muutustega. Kõik seegi on neile tuttav ning eks see olegi õige sõprus, mis neist hetkedest tugevamaks saab.

Aga nüüd tekist! Siiski veel mitte. Kas teate kunstnik Inge Löök'i? Aednikust ja graafikust soomlannat, kes joonistab imelisi pilte sõbrannadest või nagu ta ise ütleb, tädidest. Küpsetest, lopsakatest, elurõõmsatest daamidest olukordades, mis annavad nii täpselt edasi naiseliku sõpruse olemust.

Inge Löök on nii Aive kui Ulvi suur lemmik. Kui Ulvi pidas oma 60. juubelit, kinkis Aive talle isetehtud raamatu. Iga kunstniku postkaardisuuruse joonistuse alla oli ta kirjutanud personaalse luuletuse, mõtte või pühenduse ja meenutanud mõnd pildil kujutatuga sarnast seika nende oma elust. Nüüd oli käes Aive juubel ning Ulvi soovis teda üllatada samal teemal, aga mõne teise ideega, näiteks lapitekiga! Uurisime tausta- saime kunstnikult loa tema autorlust tekil kasutada, isegi spetsiaalset joonistustega kangast sai tema käest osta.

Lasime Aivel saata oma magamistoa pilte, sealt tulid teki värvid. Pühenduseks sai ühte nurka tikitud "Aive ja Ullu 60+". Üle andis Ulvi kingituse augustis, kui Aive tuli taas oma praegusest elukohast Saksamaalt koju käima.

Milline suur väärtus, kui sul on elus sõbranna, kellega mõistate üksteist poolelt sõnalt, kellega on nii mõndagi, mida meenutada. Ja kellega koos endiselt loote uusi mälestusi! No lihtsalt vaadake neid provvasid! Nad mitte lihtsalt ei teinud vastastikku südamlikke üllatuskingitusi, vaid soovisid stseene tädide piltide pealt ka ise lavastada.Siit piltidelt kiirgav elurõõm toidab meid kõiki tükiks ajaks! Palju õnne, naised, teile üksteise puhul ja aitäh, et neid emotsioone jagasite!